ceturtdiena, 2011. gada 6. janvāris

Barojam putnus

Putnu bumbas

Ideja jau bija sen, uztaisīt putniem tās bumbas, tik īsti nevarēju saprast ar to sastāvu. Par sēklām,  ko ēdīs putni tā kā bija skaidrs, bet sanāca drusku papētīt kā tā bumba turas kopā, jo veikalā pirktās bumbas pat siltā laikā nekusa un nemainīja savu formu. Doma bija par cūku taukiem, bet veikalus, kurus es apmeklēju tādi nebija pieejami un tie ar noteikti siltā laikā sāktu kust!  Un vēl viena lieta, ko es novēroju, ka pirktās bumbas putniņi, kas apciemo mūsu barotavu, kad termometrs rāda mīnusus - zem nulles īpaši neēd, un ta tā bumba man nostāv visu ziemu neappēsta.
Veikalā nopirku paciņu augu taukus, jo sviests tas tiešām nav. Izkausēju, klāt pieliku saulespuķu sēklas, auzu pārslas, linsēklas, sezama sēkliņas, ķirbju sēklas un beigās, lai tas vis turētos kopā, piebēru klāt rudzu miltus un saliku silikona mufīšu pannā.pa vidu iespiedu iekšā lina auklu, lai ir ar ko piesiet pie putnu barotavas vai koka zara.  Beigās ledusskapī iekšā, lai sacietē.
Lielais prieks man bija par to, ka šitās bummbas iet pie sirds putniņiem, kas apciemo mūsu barotavu. Mūsu barotavu apciemo zīlītes un zvirbuļi pārsvarā un mazs pelēks putniņs ar garu knābi, tā kā nosaucumu nezinu, varu tik minēt, ka tas varētu būt dzinītis. Bet nofotogrāfēt , kā putniņi mielojas man tā kārtīgi nav izdevies, visu laiku pamana, kad es tuvojos ar fotoaparātu.
P.s. varbūt kādai ir kāds padoms, kā var notīrīt silikona pannas no piedegušiem pleķiem, esmu sā un tā izmēģinājusies, bet bez rezultātiem.

1 komentārs:

  1. Paldies Tev par jauko blogu, atnāc pēc balviņas - http://pieineses.blogspot.com/2011/01/davana-ir-divreiz-vertigaka-ja-to-dava.html

    AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...